30 września 2023

Jakie dodatki do szarej sukienki?

dodatki szara sukienka

Sukienki są bez wątpienia ulubioną częścią garderoby każdej z pań. To właśnie w sukienkach można czuć się dziewczęco, zmysłowo i elegancko, a co najważniejsze dają nam one możliwość podkreślenia walorów i ukrycia drobnych mankamentów sukienki. Z pewnością panie posiadają w swojej szafie klasyczną małą czarną, a co więcej, obok niej również wisi sukienka w kolorze szarym. To również swoista klasyka gatunku, jednak wymaga ona odpowiednich dodatków, by prezentowała się jeszcze lepiej. Tak więc, jakie dodatki do szarej sukienki dobrać?

Jakie dodatki do szarej sukienki?- opcja casual i opcja elegant

Szara sukienka jest dość neutralnym elementem kobiecej garderoby, który niektórym paniom może wydawać się nieco nudny. Niemniej jednak okraszając taką stylizację odpowiednimi dodatkami, możemy sprawić, że nawet szara sukienka stanie się mocno intrygująca. To właśnie odpowiednio dobrane dodatki, podkreślą charakter całej stylizacji. Warto na samym początku zaznaczyć, że szare sukienki występują na rynku zarówno w typowej, casualowej wersji, jak i w tej, która jest niezwykle elegancka. Tak więc jako dodatki do casualowej sukienki z pewnością sprawdzą się dodatki w kolorach dynamicznych i żywych. Z powodzeniem można łączyć szarą, codzienną sukienkę z niebieską lub zieloną torebką, a także butami w tym samym kolorze. Jeśli jednak nasza szara sukienka jest wprost stworzona na wystawne przyjęcia i jest uosobieniem elegancji i klasy, wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem stanie się dobranie do niej efektownych, długich naszyjników i wisiorków, najlepiej w kolorze złota, gdyż srebro, może po prostu zlać się z kolorem kreacji, a przez to całość może wyglądać niezwykle infantylnie i niewyraziście.

dodatki do szarej sukienki
dodatki do szarej sukienki

Jakie dodatki do szarej sukienki?- torebki

Do sukienek od zawsze trzeba dobrać torebkę. Zwykle nie mają one kieszeni, a przez to panie nie mają miejsca na schowanie stosu najpotrzebniejszych rzeczy. Tak więc jakie torebki dobierać do szarych sukienek? Znów dużo zależy od fasonu kreacji. Jeśli szykujemy się na wielkie wyjście, a nasza sukienka jest elegancka, to z pewnością powinna ona być głównym punktem stylizacji. Warto więc stawiać na małe torebki w typie kuferków i kopertówek najlepiej w kolorze czerwonym lub klasycznym czarnym. Co więcej, dobrze by było gdyby na torebce pojawiły się jakieś srebrne akcenty jak np. wyraziste klamry, lub wykończenia brzegów. Będą one świetnie współgrać z kolorem sukienki, a co więcej, nadadzą jej wyrazistego charakteru. Jeśli z kolei nasza szara sukienka wpasuje się w ramy mody biurowej lub stylu codziennego, wówczas panuje tu pełna dowolność w zakresie wyboru torebek jeśli chodzi o modele. Świetnie sprawdza się shopperki oraz klasyczne małe torebki na ramię. Warto jednak uważać z kolorami. Nie poleca się bowiem mocno akcentować codziennych lub biurowych stylizacji. Najlepiej więc do szarej, dziennej sukienki będzie pasowała torebka w czarnym i beżowym kolorze lub w barwie butelkowej zieleni. Nie przesadzajmy także z ozdobami, które mogą skutecznie zaburzyć casualowy styl kreacji.